Jāņa Ivanova dienas Preiļos

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi turpina aizsākto tradīciju un jau septīto gadu pēc kārtas dodas pie piemiņas akmens uz netālo Babru sādžu, vietu, kur šūpulis kārts izcilajam komponistam Jānim Ivanovam (09.10.1906.- 27.03.1983.). Šī ir viena no projekta “Izcilā komponista Jāņa Ivanova dienas Preiļos” aktivitātēm, ko atbalsta arī VKKF Latgales programma.

Skolas direktora Edgara Znutiņa vadībā piemiņas brīdis sākas ar nelielu ieskatu Jāņa Ivanova biogrāfijā un daiļradē, akcentējot viņa neatlaidību un vēlmi apgūt klavierspēli un mākslas pamatus. Klātesošie, iespaidojoties no mākslinieka dzimtās puses rudenīgajām nokrāsām, izdomāja savus vokalīžu nosaukumus. Pārsteidza audzēkņu radošā iztēle: “rapšu lauks”, “kļava lapas”, “akmens stāsts”.

Izskaņā, kā sveiciens cienījamajam komponistam dzimšanas dienā, izskanēja latviešu tautasdziesma “Vienam tēvam deviņi dēli”, skolas kora izpildījumā diriģentes Ilzes Valaines vadībā.

Mēs lepojamies ar savu novadnieku, izcilo komponistu un pedagogu Jāni Ivanovu!