Izcils Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu starts online konkursā Astanā

Nu jau ierasts,  ka Covid pandēmijas ierobežojumu laikā nevaram uzstāties koncertos un fiziski braukt un savu spēles prasmi apliecināt konkursos. Taču šajā laikā krietni aktuālāka ir kļuvusi dalība dažādos online konkursos. Šī gada 10. martā Astanā notika Starptautiskai instrumentālās mūzikas konkurss Grande Mozart, kurā piedalījās dalībnieki no Latvijas, Azerbaidžānas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Igaunijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Armēnijas, Maltas, Baltkrievijas un Ukrainas.

Liels prieks, ka šajā konkursā piedalījās arī mūsu jaunā pianiste Valērija Dementjeva (pedagogs Irīna Skvorcova) un ieguva I vietu.  I vietu  savās apakšgrupās ieguva arī  pūšaminstrumentu spēles programmas audzēkņi   Alise Savicka (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Ilze Savicka), Daniels Jānis Pastars (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša), Sabīne Vaivode (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša),  Renārs Koļesņičenko (pedagogs Jānis Livdāns, koncertmeistare Ilze Savicka),  Artis Borovskis (pedagogs Oļegs Koļesņičenko, koncertmeistare Kristina Sauliša).

Izaicinājumu netrūkst, jau tiek  slīpēti un ierakstīti jauni skaņdarbi konkursam Ukrainā un Kazaņā! Atliek novēlēt, lai arī turpmāk nekādi apstākļi nemazina muzicēšanas prieku! Paldies audzēkņiem par centību, pedagogiem un koncertmeistariem par iniciatīvu un vecākiem par atbalstu!

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors                   E.Znutiņš

Atbildēt