Preiļu novadā piemin izcilo komponistu Jāni Ivanovu

Jau sesto gadu pēc kārtas tieši 9. oktobrī Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pagalmā piestāja pašvaldības autobuss, lai aizvizinātu skolas audzēkņus un pedagogus uz netālo Babru sādžu, vietu, kur šūpulis kārts izcilajam komponistam Jānim Ivanovam (09.10.1906.- 27.03.1983.).

Arī šogad stāstījām audzēkņiem par J.Ivanova bērnību un skolas gaitām, neatlaidību un apbrīnojamo vēlmi apgūt klavierspēli un studēt Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā! Pārlapojām viņa ļoti iespaidīgo simfonisko darbu klāstu, pievērsāmies specifiskajiem žanriem instrumentālajā un vokālajā mūzikā.

Sveicot Jāni Ivanovu dzimšanas dienā dziedājām tautasdziesmas, vērojām fantastiskās dabas ainavas un kaldinājām iespējamos vokalīžu nosaukumus!

Mēs lepojamies ar savu novadnieku, izcilo komponistu un pedagogu Jāni Ivanovu!

Informāciju sagatavoja:

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktors Edgars Znutiņš