Vides stendizstādes “ATMIŅĀ PUTEŅO SNIEGI. BĒRNI ZĪMĒ SIBĪRIJU” atklāšana

25. martā Preiļu Mūzikas un mākslas skola piedalījās komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā, kas tika saistīts ar vides stendizstādes “Atmiņa puteņo sniegi. Bērni zīmē Sibīriju” atklāšanu pie skolas un bērnu radošo darbu izstādi skolas foaje. Šie audzēkņu radošie darbi tika veikti sadarbībā ar Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju. Mākslas nodaļas audzēkņi veidoja Lūcijas Preises dienasgrāmatas ilustrācijas. Pēc muzeja projekta realizēšanas, jau novembrī, sagaidām grāmatu ar mūsu skolas audzēkņu ilustrācijām. Pēc izstāžu aplūkošanas, pasākuma dalībnieki tika aicināti uz koncertu skolas zālē, kur klausījāmies audzēkņu koncertu. Skolas direktors emocionāli stāstīja par Latvijas grūtajām izsūtīto gaitām Sibīrijā, kur netika žēloti ne sirmgalvji, ne sievietes, ne bērni.

Pasākumā piedalījās Baldones mākslas skolas audzēkņu grupa un pedagogi. Pēc koncerta viņi apmeklēja mākslas nodaļu. Skolotāji dalījās pieredzē, risināja kopīgas problēmas. Mūsu audzēkņi tika uzaicināti uz vienas dienas plenēru Baldonē.

Informāciju sagatavoja: Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka