Utenas Mūzikas un mākslas skolas un Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu koncerts

Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienā 16. novembrī Preiļu Mūzikas un mākslas skolā viesojās Utenas Mūzikas un mākslas skolas pedagogi un audzēkņi ar kuriem jau nu ir 20 gadu draudzība un sadarbība!

Visus šos divdesmit kadus ir notikuši apmaiņas braucieni, kuri ir vērsti Latvijas –Lietuvas valstu mūziku, vizuāli plastiskās mākslas valodas dziļāku izpratni un itegrāciju.

Apmaiņas braucienu koncertos Lietuvā skan lietuviešu komponistu mūzika uz skatuves, savukārt Latvijā, latviešu komponistu izcilākie skaņdarbi. Kopīgā mākslinieciskajā baudījumā apvienojās Preiļu un Utenas audzēkņi un pedagogi radot patiesi burvīgu, brīvu, sirsnīgu koncertu. Koncerta noslēgumā klausītājus pārsteidza Utenas koporķestra sniegums! Klātesošos uzrunāja arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns.

Tā bija patiesi skaista, sirsnīga diena. Paldies!