Turpinām aizsākto tradīciju!

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi turpina aizsākto tradīciju, sumināt mūsu izcilo novadnieku komponistu, spožu simfoniķi Jāni Ivanovu viņa dzimšnas dienā. Jau piekto gadu dodamies pie piemiņas akmens  Babru sādžā, lai  kaut nelielu mirkli ieskatītos šā mākslinieka dzimtās puses rudenīgajās krāsās, iepazītos ar neatlaidīgo vēlmi tapt par mūziķi un paralēli vēlmi apgūt arī mākslas pamatus. Arī šogad rudens ir iekrāsojis dabu tik burvīgos toņos, ka nevilšus atsauc atmiņā  Jāņa Ivanova spilgto darbu Vokalīžu korim nosaukumus “Rudens dziesma”, “Migla”, “Dzimtenes skats”, “Lietaina sdiena”.

Mūsu skolas koris ieskandināja pasākumu ar Latviešu tautas dziesmu, direktors Edgars Znutiņš ar savu stāstījumu iezīmēja komponista dzīves un daiļrades nozīmīgākās lappuses. Alberts Vucāns dalījās atmiņās par tikšanos ar Jāni Ivanovu savu studiju gaitās Daugavpils mūzikas vidusskolā. Noslēgumā izskanēja Ulda Stabulnieka un Māras Zālītes dziesma “Tik un tā”.