Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gūst panākumus konkursā “Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100 ”

Noslēdzies vizuālās mākslas konkurss “Akvarelis. Mākslinieks Jānis Brekte – 100 ”, kurā iedvesmojāmies no virtuozā akvareļu glezniecības meistara Jāņa Brektes.  Par godu novadniekam, konkursu tradicionāli  organizēja Gulbenes Mākslas skola.  Darbus konkursam iesniedzām jau pērnā gada rudenī, taču, sakarā ar pandēmijas situāciju valstī, konkursa rezultātus uzzinājām pavisam nesen.

Konkursā piedalījās 44 Latvijas mākslas skolas, vispārizglītojošās skolas un mākslas studijas. Vērtēšanai tika iesūtīti 263 darbi.

Preiļu Mūzikas un mākslas skola šajā konkursā piedalījās pirmo reizi, tādēļ jo lielāks prieks, ka mūsu skolas audzēkņu darbi tika pamanīti un atzinīgi novērtēti. Kā ierasts, konkursa darbi tika vērtēti pa vecuma grupām un arī pa tēmām: Lauku aina, Pilsēta. Klusā daba.

Sadaļā Lauku ainava (vecuma grupā 7 – 10 gadi)

1. vieta – Paula Konstantinova par darbu “Mežs”, skolotājs Kazimirs Anspaks

Lauku ainava (vecuma grupā 14- 16 gadi)

1. vieta – Ieviņai Spruktei par darbu “Klusums”, skolotāja Marianna Abricka
  2. vieta – Evitai Marijai Aizpurietei par darbu “Rudens”, skolotājs Kazimirs Anspaks

Sadaļā Klusā daba (vecuma grupā 14-16 gadi)

Atzinība Annijai Akmentiņai par darbu “Klusā daba ar ķirbi”, skolotājs Kazimirs Anspaks

Paldies audzēkņiem par atsaucību un skolotājiem par ierosināšanu un atbalstu! Veiksmi, darba prieku un neatlaidību arī turpmākajos  konkursos!

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka